7023 AGATE DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-51-N-66

$323 890
Assessed Value
$373 790
Market Value
Annual Tax
$298 890
Taxable Value
Ownership
OwnerRivera Living Trust
Mailing Address7023 Agate DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area3 502 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$323 790
Just (Market) Value$373 790
Assessed Value$323 890
Exemptions-$50 722
Taxable Value$298 890
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $100 11
1 de agosto de 2024 $504 500 01